חקירות


חקירות בתיק פלילי

קודם כל המוטו המוכר לנו הוא, "אדם חף מפשע עד שלא הוכח אחרת בבית משפט". לעיתים מוגשים כתבי אישום כנגד אנשים, בעקבות חקירות-משטרה ומתקבל הרושם בציבור שלמשטרה יש מונופול על האמת. אך מטבע הדברים אותם אנשים מחפשים להוציא את האמת שלהם לאור ואז משתמשים בעו"ד, במעבדות מז"פ פרטיות וגם בחוקרים פרטיים אשר אוספים את אותם ראיות, פיסיות ואחרות שהמשטרה או החוקר המשטרתי, אם בזירת העבירה או במקום אחר מתוך חוסר תשומת-לב, חוסר ניסיון, רשלנות או קיבעון מחשבתי לא אסף אותם. וזאת על מנת לחשוף את האמת על מרכיביה.בשלב זה נכנס החוקר הפרטי לחקירה ואוסף ראיות ועדים אשר טרם נחקרו וזאת על מנת לחשוף את האמת על מרכיביה.

דוגמת חקירות באונס

לדוגמא, סיפור על אדם אשר הואשם באונס, הורשע בבית משפט ולא פנה לחוקר פרטי, ישב בבית הסוהר וכעבור מספר חודשים משפחתו באמצעות עורך דינו פנתה למשרדנו, תיק החקירה הגיע לידינו ופתחנו בחקירה, לאחר ביקור בזירת האירוע והכרת התיק על כל פרטיו, בניית ציר הזמן המדויק לפי העדויות הפזורות בתיק החקירה המשטרתי, תוך התמקדות בזויות הראייה של עדים שונים, אשר העידו במשפט ותוך חקירה בזירה עצמה, גילינו בעלי עסק אשר היה עדים למקרה ונכחו בזמן האירוע, בבית העסק אשר ברשות אחד מהם נמצאה מצלמת אבטחה אשר תיעדה את המקרה.

המשטרה באירוע זה לא טרחה לאסוף את הראיות.

גבינו תצהירים מהעדים, קיבלנו לידינו את הצילומים של בית העסק ועם זה רצנו לערעור בבית המשפט העליון, בבקשה לביטול ההרשעה ופתיחת המשפט מחדש.

תוך דיון אחד ההרשעה בוטלה והאדם שוחרר לחופשי.

ניתוח ממצאי חקירות

בניתוח הממצאים הוברר כי האדם הכיר את הבחורה והשניים קיימו יחסים בהסכמה מלאה, הבחורה רצתה להגיע לחופה וקידושין עמו והוא רצה להמשיך להתפרפר, לכן נוצר בליבה של הבחורה הרצון להתנקם בו בדרך זו ואף "הכניסה לכיסה", כמה עשרות אלפי שקלים, בגין פיצוי על "הנעשה", בעקבות הרשעתו של האדם.

מבחינתנו אנו החוקרים ומשרדי החקירות הגוף היחידי אשר יכול לתרום את יכולותיו עבור אותם אנשים אשר טוענים לאמת אחרת ומבקשים הגנה מפני תביעותיה של המדינה נגדם.