חקירות פרטיות


חקירות פרטיות

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב הדורש מקצוענות וראייה מעמיקה, חדה ומדויקת, החוקר הפרטי אמור להיות ייחודי בעיסוקו, בעל יכולת לשמור הן מבחינה חוקית והן מבחינה מוסרית על הלקוח לפי תקנון, "חוק חוקרים פרטיים".

על החוקר הפרטי להיות דיסקרטי בצורה טוטאלית כלפי הלקוח שלו ואף לשמור עליו במידה ויתנהל מולו הליך משפטי מכל סוג לפי, "חוק חיסיון הלקוח", המוטל עליו.

החוקר הפרטי אמור להיות בעל מודעות אישית, פיקח, נבון, קר-רוח שליו ומאופק, מכורח המצב נוצרת כימיה בינו לבין הלקוח וזאת מכוון שהחוקר נחשף לסודות אינטימיים של הלקוח.

החוקר הפרטי קשוב ועירני להתפתחויות אצל הלקוח, ולקבל תבונות ותובנות בניהול החקירה.

שנות הניסיון בתחום החקירות הפרטיות תורמות לרמת הביצוע, כאשר ישנו מגוון רב תחומי בהתמחות בנושאי החקירות כגון: מודיעין עסקי, חקירות-אישות, חקירות ביטוח, חקירות פליליות וחקירות בחו"ל. (כל חוקר פרטי הינו ייחודי בעיסוקו).

חקירות פרטיות דפוסי עבודה

חשוב להכיר בדפוסי העבודה הנכונים בני זמננו, לחשוב יצירתי ולנתב במהירות לפתרון מושכל .

צוות המעקב והחוקרים הפרטיים הנמנים עליו מוכרחים לפעול לפי קווי האתיקה המקצועיים ולהזהיר בפני מגבלות החוק ובעיות מוסריות.

להתעדכן בכלים המתחדשים בתחום החקירות והמודיעין, כלים טכנולוגים וחידושים בעולם בכל אמצעי.

דפוס העבודה של חקירות פרטיות חייב להסתמך על יצירתיות מרבית ודביקות במשימה לאור המטרה.

חשוב לבדוק האם לחוקר פרטי רשיון מטעם משרד המשפטים, (תעודה הדומה לתעודת עורך-דין), וכמובן צריך לבדוק אם הרישיון בתוקף, רצוי לבדוק זאת ויזואלית, בכדי שחומר הראיות המתקבל מידי החוקר הפרטי יוכל להיות מוצג בכל ערכאות המשפט הנדרשות .

חקירות פרטיות ונסיון בתחום

יש לבדוק ניסיון בתחום או את נושא ההתמחות הספציפית בנושא הבעיה, דבר אשר תורם רבות ליכולת החקירה, יש לבקש מהחוקר הפרטי להיות חלק מפרופיל החקירה ולראות אם החומר נאסף ונקלט כנדרש, לבחון את מתווה הפעילות בתיק החקירה ויכולת ההתקשרות עם החוקר הפרטי במצבים בהם ייתכנו וישנם בעיות. על החוקר הפרטי להכין פרופיל חקירה אקטיבי שיהיה נכון לתת מענה ל"צו-השעה", בכל רגע נתון ומתוך התפתחויות שונות בתיק החקירה, החוקר הפרטי אמור לחזות בעיות עתידיות טרם ולפתור אותם.

חשוב שהחוקר הפרטי יכיר את מגוון החוקים על מנת לא להטעות או להכשיל את הלקוח, כדאי שידע לשלב במתווה הכללי עו"ד צמודים כגון ואנשי מקצוע נוספים כגון: רואי- חשבון גרפולוגים, מעבדות מז"פ ומומחים נוספים מכל המגזרים תוך קביעת יעדים אשר הולמים את דרישת הלקוח.

החוקר הפרטי אמור להיות גמיש ורגיש, במצבים רגישים ובעלי סיווג גבוה רצוי שהחוקר הפרטי יפעיל צוותי חקירה אורגנים מתוך משרדו ולא ישתמש בשירותי פריי-לנסרים וזאת בכדי למנוע זליגה של המידע אשר נאסף לגורמים חיצוניים ובכלל. במקרה של זליגה ישנו הצורך להפעיל שירותיים מקצועיים קרי: "פוליגרף", על מנת לעצור את זליגת המידע בזמן וליצור דיס -אינפורמציה ההכרחית להמשך החקירה עד לסיומה.