חקירות פרטיות


כיצד לזהות סוג חקירות פרטיות?

הגיע לקוח כבן 40 למשרד כחוש ומבולבל, חסר ניסיון ותמים, אשר סיפר כי הוא נמצא בהליך גירושין.

וכי מבקש לערב משרד חקירות בתמונה.

לכאורה, זה מקרה קלסי של גירושין שאמור להסתיים בדיון שניים בבית הדין.

מחקירת רקע ראשונית של המקרה ולאור דיווחים על נטיית אשתו לכעוס, הבנו כי הבחור לא מודע לתהליכים אשר מתרחשים מאחורי גבו, שאותם מובילים, אשתו, אחיה והמאהב, שבדיעבד רצו לשפר את מעמדם בנושא, "חלוקת הרכוש המשותף", תוך כדי שהם מפעילים לחץ בשימוש ברשויות או בכללם המשטרה אשר במקרים ההלו ומניסיוננו נחפזים לבצע מעצרי על כל גבר החשוד באיזושהי אלימות כלפי אשתו.

חקירות פרטיות בפעולה

לאחר חקירה ראשונית אשר כללה גם מעקבים אחר האישה, הנחנו את הגבר לשאת אמצעי תיעוד,(מכשיר הקלטה), על גופו, 24 שעות ביממה, בתחילה התנגד ולא הבין את חשיבות הדבר, אך למזלו ביצע את המבוקש ממנו, כעבור זמן מה, הגיע לביתו ומצא שוטרים המחכים לו, ששאל מה פשר העניין מצא את עצמו מובל למשטרה שאזיקים על ידיו, בחשד לתקיפת בת הזוג.

מסתבר שבזמן שהיה בעבודה, אשתו פצעה את עצמה, הזמינה את המשטרה וטענה כי הוא תקף אותה יום קודם בערב ועזב את הבית ואמור לחזור כל רגע.

למזלו אמצעי התיעוד שנמצא על גופו יום קודם סתר את דברי האישה והוא הציגו במשטרה בשלב החקירה ושוחרר מהמעצר במידית. כנגד אשתו נפתח תיק פלילי בגין: מסירת הודעה כוזבת.

במקרה זה נחסך מהגבר מאסר ממושך בגין: עבירה שלא ביצע.

מסקנתחקירות פרטיות מתבקשת

זאת דוגמא למקצוענות ולניסיון של חוקר שיודע לתת ולספק תשובות ללקוח ומצד שני לשמור על הלקוח מפני מניפולציות של הצד השני ולחזות אירועים עתידיים, תוך קביעת יעדים אשר הולמים את דרישת הלקוח.