חוקר פרטי – מחקירה כללית למס


רקע

מדובר בחקירה שבוצעה בעבר, אשר שוב מדגישה את השימוש המושכל בכלי שנקרא חוקר פרטי, וגם עורך דין. הכל החל בבדיקה פשוטה אצל רופא שיניים, אשר במהלכה קבע הרופא כי סך כל עלות טרחתו בעבור שיפוץ נרחב של פה הטופל, היא כ-80,000 שקלים חדשים. הפה נשאר פעור לרווחה, ולא בגלל הטיפולים, ואותו אדם עזב את המקום באחר חיפוש בעבור רופא שיניים שיגבה סכום נמוך יותר בעבור העבודה.

שבוע לאחר מכן, המשרד מקבל הזמנת עבודה בתיק גירושים, הקשור לאותו רופא שיניים. במסגרת התיק, התבקשנו לאמוד את יכולת ההשתכרות של אותו הרופא. האישה, ביקשה לדעת את המוניטין של בעלה, שכן במשך כל השנים שימשה כעקרת בית פשוטה ולא ידעה דבר אודות העניינים הכספיים. כל שהיה ידוע לה, היה מספר הטלפון של בעלה.

פעילות חוקר פרטי בתיק

מכיוון שנוצרה אינטראקציה טובה בין חוקר פרטי לרופא השיניים, הדרך הייתה חצי סלולה בכדי להגיע אל המטרה. חוקר פרטי ישב עם העורך דין והלקוחה, ובנה מתווה פעילות. התקבל הכסף בעבור הטיפול בפה, וניגש חוקר פרטי עם סיפורו הפרטי אל אותו רופא שיניים, שכן הטיפול הרפואי הזה היה סיפור הכיסוי הטוב ביותר. עם הגעתו לקליניקה, עוד בטרם התיישב, שאל הרופא מה מעשיו אצלו. השיב חוקר פרטי כי הוא בא שלם, ובמזומן. במהרה, החל הרופא שיניים לזמר, ואף בחיוך כתב. רופא השיניים סיפר במהלך הטיפולים כי הוא מחזיק כיום שלושה קליניקות פרטיות במרכז, ואף מטפל כרופא בכיר בבית חולים בעל שם. הרופא המשיך וסיפר כי יש בבעלותו ארבע קליניקות בחו"ל המנוהלות על ידי רופאים בעלי שם אשר ביחד פתחו חשבונות משותפים בחו"ל. הרופא גם ציין את שמות הבנקים ומיקומם, והוסיף כי בחר בהם על מנת לשלם פחות מס, וזאת באמצעות חברת קש שפתח.

חוקר פרטי במהלך הטיפולים, השתמש בסיפור כיסוי בו הציג עצמו כיבואן של סוכר, וכי גם הוא מנהל חשבונות וחברות בחו"ל. רופא השיניים ישר קפץ על המציאה, וביקש גם הוא להשתתף בעסקה. חוקר פרטי סיפר לו כי עסקאות אלו מתבצעות טלפונית, מעכשיו לעכשיו, ורופא השיניים המשיך לתרום מידע ואמר כי אין בעיה, שכן הוא פתח חשבונות בנקים על שם אחיו ואחותו, לשם הוא מפקיד את הכסף השחור ביוון. כמו כן, פתח חברה על שם אמו ושם גם יש המון כספים. עוד הוסיף, כי בלחיצה אחת הוא מסוגל להוציא מעל מיליון שקלים, ואף הציע אל חוקר פרטי לפתוח חשבון משותף בחו"ל לטובת העסקאות.

כל הטיפולים תועדו בוידאו, וכמו כן תועד המהלך בו חוקר פרטי שילם במזומן מבלי לקבל קבלות או חשבוניות. חוקר פרטי אישר כי כל המידע שסיפק לו רופא השיניים אכן נכון, ואף ביצע עימו עסקה פיקטיבית. במהלך עסקה זו, התגלו כספים נוספים של רופא השיניים, אשר היו בנאמנות. לאור כל אלו, הוחלט להגיע אל רשויות המס שיחקרו אותו. כרגע החקירה עדיין מתנהלת, והאישה זכתה בכספי מזונותיה ובכספי נכסי קריירה.