חוקרים פרטיים


חוקרים פרטיים – מידע כללי

חוקרים פרטיים באים לשרת את לקוחותיהם בגילוי מידע אותו לא היו יכולים הקליינטים לגלות בעצמם. לחוקרים כלים וציוד מתאים לביצוע חקירות, מעקבים, בילוש, ועוד, לפי הצורך. הם יודעים לפעול בדיסקרטיות, ולמנוע מצבים בלתי נעימים בהם החקירה נחשפת לאחרים, במיוחד, כאשר החשדות מתבררות כלא נכונות.

מבחינה חוקית, לא יכול החוקר לקבל תשלום רק על פי התוצאות שמשיג. תהליך העבודה משתנה ממקרה למקרה, והינו דינמי ומתפתח. על כן, לא תמיד ניתן לקבוע מחיר סופי מראש.

כשמדובר במקרה המערב סכום כסף קטן, לעיתים לא משתלם לשכור את שירותיו של החוקר הפרטי, שאינם זולים, שכן, שכרו של הלקוח יצא בהפסדו.

בחירת חוקרים פרטיים טובים

רישיון- כיוון שהמקצוע מערב פעילות רגישה, ולעיתים שיתוף פעולה לצד המשטרה, על החוקר להיות מורשה לניהול חקירות, ולהחזיק רשיון מטעם משרד המשפטים. עליו גם לפעול תחת משרד חקירות מורשה.

מחיר ואמינות- חוקר טוב אינו דווקא חוקר זול. אל תתנו למחיר לבלבל אתכם. חפשו חוקר אמין, יסודי, מקצועי ומנוסה. בררו עליו היטב ובקשו המלצות.

סודיות- החוקר הפרטי מתוודע לפרטים אישיים ופרטיים של הלקוח. שמירה על סודיות ועל דיסקרטיות הינם חשובים במעלה.

צורת העבודה- בררו אצל החוקר על שיטות העבודה שלו. שאלו, האם תדרשנה מכם פעולות מסויימות. בדקו האם הדבר מתאים לכם, והמשיכו הלאה.

אופי וידע- חוקר פרטי הינו בעל יצירתיות ומעוף מחשבה, כמו גם בעל טכניקות מקצועיות גבוהות וציוד מודרני המסייעים לו בעבודתו.